Śmišne pripovidki - Hosajuźo a veľke pirohi

Autor: Ján Lazorík | 4.12.2007 o 19:19 | Karma článku: 8,82 | Prečítané:  2282x

Maďar Peleškeji f Krivjanoch bul strašni žroch. Ket tu po fronce robiľi tunel, stavil śe o sto korun, že zi okopistu misku pirohoch.

Maďar Peleškeji f Krivjanoch bul strašni žroch. Ket tu po fronce robiľi tunel, stavil śe o sto korun, že zi okopistu misku pirohoch. l jid i bul bi zid, už mu ľem jeden chibel, ľemže ked ho klad do gembi, naraz z ňeho vistreľilo jak s kanona, a šicke pirohi buľi sameperše v nohavicoh a potom na paźňiku!

A potom cali meśac robil zadarmo...

Taki isti žroch bul i Hosajuźo. Ked na dožinki śe vezol jag bača na alegorickim voźe, ľudze na ňeho - híj, ta ten śe daco sira muśel nažrec, abo - ta un f tim bruchu muśi mac caleho barana!

Jeho žena, i ket keľo haluškoch na obid navarila, a un śe ku ňim posadzil, ta pre dzeci muśela esči raz varic... Ked dakemu kośil, ta babi pre ňeho jedzeňe na jarkovich vuźikoch voźiľi a v dvoch kondiroch, co na zvaraňe biľizňi!

Stara Śmetaňicha tag mužovi na śerco kladla - ňechcem čuc, žebi si Hosajuźa volal kośic, ja vera s kondirami na poľo śe ňebudzem šarpac, aňi terigac!

Aľe Śmetana ho prečik zavolal, bo že Juźo bere zakosi za dvoch!

Ta Śmetaňicha navariia take veľke pirohi jak čapki a s posnim tvarohom, aľe v masci aš plivaľi. Juźo zid jeden a - koňec, už ňemuch aňi jeden...

Hvarel - esči mi ňigda ňichto tak prez rozum ňeprešol jak tota veźecicha Śmetaňicha! Posni tvaruch me zaduśil i kiški zapchal a masnota mi pažerak scahla, že som aňi vidichnuc ňemoch!

Babi mu potom ku kośeňu začaľi varic ľem take veľke pirohi, a Juźko uš potom ňikda ňikemu ňechcel isc kośic...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Dunajská Atlantída navždy zmizla pod vodou

Ako zmizlo jedno z najkurióznejších miest v Európe, ostrov Ada Kaleh.

PLUS

Odborník na výchovu: Mama má právo povedať dosť

Marek Herman hovorí, že dnešní rodičia majú na seba príliš vysoké nároky.

ŠPORT

Sagan: Môj fanklub a moji fanúšikovia sú dve veci

Majster sveta prišiel na Slovensko.


Už ste čítali?